مجله آنلاین / شستشو و مراقبت از البسه

خرداد ۱۷, ۱۳۹۹

شستشوی انواع پارچه‌ها رمز و رازهایی دارد که اگر آنها را بدانید عمر لباستان را افزایش می‌دهید.

اول ببینید لباس شما از چه الیافی تشکیل شده است و به لیبل پشت لباس‌ها توجه کنید.

لباس های تولید شده از پارچه های مختلف را چگونه بشوییم؟ (قسمت اول)


 لباسهای نخی را با آب سرد بشویید


یکی از بهترین الیاف برای دوخت لباس در همه جای دنیا نخ می‌باشد. نخ الیافی است که در عین لطافت و طبیعی بودن ، برای هر آب و هوایی مناسب است.  پارچه های نخی ممکن است پس از شستشو آب بروند ، مگر اینکه روی آنها پرسه‌ی ویژه‌ای صورت گرفته باشد یا در ترکیبات پارچه به جز نخ از الیاف مصنوعی هم استفاده شده باشد.

علامت”با آب سرد شسته شود” نشان می دهد که ممکن است لباس بلند شما در صورتیکه به درستی شسته نشود کاملاً آب برود.  همچنین شستشو با آب سرد می‌تواند ار رنگ رفتگی لباس یا شلوار جین جلوگیری کند.

در مورد خشک کردن لباس‌های نخی باید به این نکته توجه نمود که خشک کردن با حرارت بالا  می تواند باعث آب رفتن پارچه‌های نخی شود. پس اگر از دستگاه خشک کن استفاده می‌کنید درجه حرارت را پایین بیاورید و وقتی لباس هنوز کمی خنک است و کاملاً خشک نشده آن را از دستگاه خارج کنید.

لباس‌های کتان را با آب سرد بشویید و در فضای آزاد خشک کنید.


کتان هم مانند نخ یکی از الیاف طبیعی است . در مورد لباس‌های کتان نیز می‌بایست به لیبل هر لباس توجه نمود و دید که آیا لباس باید خشکشویی شود یا می توان آن را با آب بشویید. برای شستشوی لباس‌های  کتان با ماشین لباس شویی لازم است با توجه به رنگ لباس از درجه مناسب حرارت آب استفاده نمود.

پارچه‌های کتان مقدار بیشتری آب را به خود جذب می‌کنند بنابراین در شستشوی لباس‌های کتان نباید ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر کنید. لباس‌های کتان را پشت و رو اتو کنید و از بخار اتو استفاده کنید.

گردآورنده: پگاه باقری – کارشناس توسعه برند هوم پلاس

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *