مجله آنلاین / بهداشت ظروف

اردیبهشت ۶, ۱۳۹۹

تنها میکروب‌ها ، باکتری‌ها و ویروس‌ها ، موجب بروز بیماری درانسان نمی‌شوند. بعضاً استفاده از مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند موجب بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان شوند.


یکی از این مشکلات، ورود تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان است  که با خود بیماری‌های شدید روده را به همراه دارد. شاید باورش برایمان دشوار باشد اما همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدارقابل توجهی مایع ظرفشویی می‌خوریم  .چگونه مایع ظرفشویی به روده انسان وارد می‌شود ؟


تحقیقات نشان داده است که مایعات ظرفشویی به خصوص مایعاتی که غلظت بالایی دارند در صورتیکه به درستی آبکشی نگردند، ته مایع ظرفشویی به سطح ظروف می‌چسبد و روی ظروف تمیز باقی می‌ماند، در نتیجه وقتی ظروف را روی حرارت قرار می‌ دهیم، یا حتی غذای گرم در آن‌ها میریزیم، باقی مانده مواد شیمیایی مایع ظرفشویی، در اثر حرارت به آسانی با مواد غذایی ترکیب شده و همراه با غذا، وارد بدن انسان می‌شوند.


به این ترتیب معده و روده به طور مستقیم در معرض این مواد شیمیایی قرار می‌گیرند و به مرور زمان ممکن است، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بدن وارد شود.


غلظت مواد شوینده چه تاثیری بر سلامت دارد؟

 مایع ظرفشویی با روده چه می کند ؟


مایع ظرفشویی از ترکیبات آلی بسیار قوی تشکیل شده است و این ترکیبات منجر به نابودی انواع لکه‌های روغن و انواع کثیفی‌ها می‌شوند و حتی می توانند غذای چسبیده را به راحتی از روی ظروف پاک کنند! کافی است فقط یک مرتبه، یک ظرف روغنی خشک شده که غذای سوخنه هم به آن چسبیده باشد را با مایع ظرفشویی بشویید تا با قدرت پاک‌کنندگی این ماده شیمیایی آشنا شوید.


حال درک آن بسیار آسان‌تر است که وقتی ماده‌ای با چنین قدرتی، وارد روده‌ی انسان می‌شود و در تماس با سلول‌ها و مخاط‌های موجود در دیواره‌ی روده قرار میگیرد می‌تواند با بدن انسان چه کند!


هر چند که این مخاط‌ها از ضخامت کافی برای مقابله با مواد مضر برخوردارند، ولی با ورود تدریجی ته مایع ظرفشویی به روده ، در طولانی مدت، این نگرانی را به وجود می‌آورد که روده‌ی انسان تا چه حد می‌تواند، در برابر چنین ماده‌ی شیمیای قدرتمندی مقاومت از خود نشان دهد.


مهم ترین نکته آن است که بدانیم مواد شیمیایی وقتی می توانند بر بدن ما اثرات جدی به جا گذارند که با غلظت کافی وارد بدن شوند؛ به همین دلیل، هر چقدر مایع ظرفشویی مورد استفاده، غلظت بیشتری داشته باشد و آبکشی ظروف نیزبه درستی انجام نگیرد به دلیل چسبندگی بیشتر ته مایع شیمیایی بر روی ظروف و در نتیجه ورود میزان قابل توجه این موارد به بدن خود را در معرض خطرات بیشتری قرار می دهیم .


برای پاک کردن کامل مایعات ظرفشویی غلیظ از روی ظروف نیاز به صرف زمان بیشتر و استفاده قابل توجهی آب برای آبکشی ظروف با توجه به بحران کم آبی داریم .


 

مایع ظرفشویی هوم پلاس با غلظت مناسب و پاک کنندگی فوق العاده و با استفاده از فرمولاسیون منحصر به فرد خود توانسته است این مشکل را به راحتی حل نماید .


برند هوم پلاس با نگاه ویژه به حفاظت از سلامت مخاطبانش مایع ظرفشویی با آبکشی سریع و آسان را تولید نموده . استفاده از این مایع ظرفشویی این اطمینان را می دهد که پس از آبکشی به راحتی از روی ظروف پاک می شود و هیچ ته مایعی وارد بدن نخواهد شد.


منابع :

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-dish-detergent-may-harm-gut-microbiome

https://www.khabaronline.ir/news/

 

گردآورنده: پگاه باقری – کارشناس توسعه برند هوم پلاس

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *