مجله آنلاین / بهداشت ظروف / شستشو با دست

بهمن ۱۲, ۱۳۹۸

بسیاری از ما، همیشه به دنبال مایع ظرفشویی مناسب می‌گردیم و از فروشندگان محصولات بهداشتی درباره ویژگی‌های یک مایع ظرفشویی کاربردی و خوب می‌پرسیم. اغلب فروشندگان آگاهی لازم را درباره‌ی تفاوت مواد به کار رفته در محصولات بهداشتی و تاثیر آن‌ها بر عملکردشان ندارند. متأسفانه با خواندن برچسب روی محصولات هم تفاوت فرمولاسیون محصولات را متوجه نمی‌شویم. روی بیشتر مایع‌های ظرفشویی نوشته شده غلظت بالا، قدرت کف‌کنندگی یا آبکشی آسان و سریع. بیایید کمی روی این ویژگی‌ها فکر کنیم.


بله، خیلی‌ها می‌گویند یکی از ویژگی‌های مهم مایع ظرفشویی غلظت بالای آن است. یکی از مواد تشکیل دهنده‌ی مایع‌های ظرفشویی با غلظت بالا سورفاکتانت است که  در اکثر محصولات مربوط به ظرفشویی از آن استفاده می‌شود.غلظت مایع ظرفشویی هوم پلاس


غلظت بالای مایع ظرفشویی، به گفته‌ی بسیاری از تولید کنندگان، نه تنها تاثیر بسیار بالایی بر میزان پاک‌کنندکی آن می‌گذارد که از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است. قدرت پاک‌کنندگی بالا یعنی از بین بردن تمام چربی‌ها و لکه‌های چسبیده روی ظروف، که این یکی از شعارهای موردعلاقه‌ی تولیدکنندگان مایع ظرفشویی است. آن‌ها اعتقاد دارند که غلظت بالای مایع باعث می‌شود از مایع ظرفشویی کمتری استفاده‌ ‌کنید ولی پاک‌کنندگی بیشتری گیرتان بیاید. پس زمان طولانی‌تری می‌توانید از یک مایع ظرفشویی استفاده کنید و ظرف‌های بیشتری را با آن بشویید.


دسته‌ی دیگری می‌گویند مایع ظرفشویی باید قدرت کف‌کنندگی بالا داشته باشد و برای این ویژگی فرمولاسیون‌هایی را امتحان می‌کنند که در آن‌ها مواد پایدار کننده‌ی کف و زیاد‌کننده‌ی غلظت وجود دارد. کف کردن مایع ظرفشویی یعنی قدرت پاک‌کنندگی بیشتر و میزان مصرف کمتر. از طرف دیگر همگان اعتقاد دارند که مایع ظرفشویی باید خیلی سریع از روی ظروف پاک شود، یعنی همان آب‌کشی سریع و آسان.


این را هم بگوییم که بسیاری از مخالفان فرمولاسیون‌های جدید اعتقاد دارند باید از مواد شیمیایی، نگه‌دارنده‌ها یا خوش‌بو‌کننده‌های کمتری در محصولات بهداشتی استفاده کرد، چون هر یک از این مواد در طولانی مدت به سلامتی پوست و ریه‌ها یا انواعی از ظروف صدمه می‌زنند.


نگاه عمومی می‌گوید از محصولات با غلظت بالا استفاده کنیم چون به صرفه‌ترند؛ اما اگر این محصولات به سلامتی ما، خانواده و به خصوص کودکانمان صدمه بزنند چه؟ صدمه‌ی مواد شوینده به سرعت اتفاق نمی‌افتد و ممکن است توجه ما را به خود جلب نکند. اما کافی است یک تصویر تکراری را به یاد بیاوریم و کمی تامل کنیم.


مایع ظرفشویی هوم پلاس


 

تصویر چند فنجان‌ چای که یک لایه‌ی روغن بر روی سطح آن نشسته است! فکر می‌کنید این چربی به چه دلیل روی چای می‌نشیند؟ فنجان‌ها را به خوبی شسته‌اید و خشک کرده‌اید.


اغلب از آب تصفیه شده استفاده می‌کنید و سماور یا چای‌سازتان هم جرم‌گیری شده و تمیز است. شک نکنید که این چربی‌ها باقی‌مانده‌ی مایع ظرفشویی است که با آب‌کشی از روی ظروف پاک نشده است.


غلظت و کف مایع ظرفشویی به این سادگی‌ها از روی ظرف‌ها شسته نمی‌شود. هرچه غلظت یک مایع ظرفشویی بالاتر باشد مواد باقی‌مانده بر روی ظروف هم بیشتر است. یعنی بخش‌هایی از این محصولات به مرور و با هر بار استفاده کردن از ظروفی که با مایع ظرفشویی غلیظ شسته‌اید داخل معده‌ی شما می‌شود. به زبان ساده‌تر شما هر روز مایع ظرفشویی می‌خورید!


پس چه‌کار کنیم؟ مایع ظرفشویی هوم پلاس از فرمولاسیونی بهره می‌برد که نه آنقدر غلظت بالایی دارد تا به شکل چربی بر روی ظروف باقی بماند و نه آن‌چنان کف می‌کند که آبکشی را سخت و طولانی کند. مایع ظرفشویی هوم‌پلاس با فرمولی جادویی و استثنایی نه تنها قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارد، بلکه آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند و مهم‌تر از همه اینکه شما مایع ظرفشویی هوم‌ پلاس را نمی‌خورید؛ چون اثری از آن بر روی ظروف باقی نمی‌ماند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه برای “چرا باید از مایع ظرفشویی هوم پلاس استفاده کنیم؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *